kuran_fihristi

Kuran Fihristi

Fihrist kelimesinin Türkçe meali içindekiler demektir. Dolayısıyla, Kuran fihristi kelimesi Kuran içerisinde geçen kelimelerin mealidir.

Sizler için kurmuş olduğumuz kuran fihristi motorunu kullanarak, aramak istediğiniz ismi girmeniz yeterlidir. Örneğin Kuran'da geçen isimlerin hangi surelerde geçtiğini merak ediyorsanız ismi girmeniz yeterlidir. Girmiş olduğunuz kelimenin hangi surede ve kaçıncı ayette geçtiğini sonuç olarak göreceksiniz. Ayrıca çıkan sonuçta çevrilen sonuç Türkçe'dir. Bu sayede çok daha rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Ülkemizde birçok aile çocuğuna isim koyarken Kuran'da geçip geçmediğine özen gösterir. Fakat son yıllarda çıkan birçok isimle birlikte klasik isimlerin değerleri azalmıştır. Bu sebeple kulaktan dolma bilgiler artmıştır. Çoğu haber sitesi, bu duruma alet olmuş ve insanları yanlış bilgilendirmektedir. Sistemimizi kullanarak rahatlıkla kuran fihristi sorgulaması yapabilirsiniz.

feridehilalakin.com olarak amacımız dini bilgilerin kulaktan dolma olmasını engellemektir. Bu yüzden tüm dini bilgileri tek bir platform altında toplamaya çalışıyoruz. Namaz saatlerinin yanı sıra çok yakında hadis arama moturunu da devreye alacağız. Bu konuda bize destek olabilir ve yakınlarınızdaki insanların, bilinçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kuran, her müslüman insanın okuması gereken ilk kitaptır. Çoğu kişi Arapça bilmediğini bahane ederek bundan uzaklaşmaktadır. Bu durum bilinçsiz müslüman toplulukların oluşmasına sebep olmaktadır. Dinimizi bilmeyen, sağdan soldan duyduğu bilgilerle insanları yanıltan insanların bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Eğitim, çocuk yaşta başlar. Buna okul, çevre, yaşayış biçimi gibi maddeler etken olur. Şuan ki yaşadığımız teknoloji çağında artık çocuklar ellerinden telefon ya da tableti düşürmemektedir. Çocuklarımızı Kuran'la erken yaşta tanıştırmayı hedefliyoruz. Bu yüzden aklınıza gelen her türlü öneri ve istek bizim için çok önemli. Sitemiz içerisinde görmek istediğiniz kuran fihristi gibi alanları bizlere iletmeniz halinde sizler için bu çalışmaları gerçekleştiriyor olacağız. Böylelikle, okuduğunu anlayan bilinçli müslüman topluluğun önünde hiçbir engel kalmayacaktır.